Případ Chronos

(198 stran, 150,- Kč) Pátý příběh fabrických detektivů Volfa a Tvrďáka. Jsme v roce 2011. Oba hlavní hrdinové již překročili padesátku. Dávno zavřeli svoji cestovní kancelář po Škodovce a po finanční stránce si nemusí dělat starosti. Žijí každý svůj život a občas ještě vyrážejí na tramp či na dobrodružnější výpravy. Vlk se stal spisovatelem, Tvrďák pořádá kursy přežití pro mladé vlčáky, poslední výjimky z upadlé, virtuální a neschopné počítačové generace.
Příběh začíná v časném předjaří vraždou jejich mladého přítele, který na blízkém hradišti hledal zapomenuté poklady.  (Série Factory Tour Company)

Vrahové jsou brzy dopadeni, ale také záhadně umírají. Podivné je, že věděli o pokladu, který nebyl zaznamenán naprosto nikde a znali jeho přesnou polohu. Zbystřené smysly obou detektivů zavětří záhadu, zvláště když se objeví další podivné případy a nálezy pokladů z různých dob o nichž doposud nikdo netušil, že vůbec existují, natož kde. Záhadný plenitel se podepisuje Chronos a jde vždy na jistotu. Jediným vysvětlením je existence kohosi, kdo je schopen vidět do minulosti. Pátrání dvou vandráků vede do odlehlého pohraničí, k záhadnému ústavu historiografie na staré faře, kam Vlk kdysi jezdíval s křesťanským společenstvím. Tajemství chronoprojekce má cosi společného s počítači a programy. Chronos necestuje do minulosti, ale vidí ji prostřednictvím software a může ji stahovat v podobě filmových záznamů. Pátraci pronikají do přísně střeženého objektu právě ve chvíli, kdy uvnitř došlo k vraždě. Rozluštění záhady je děsivé, neboť ten, kdo kontroluje minulost, kontroluje i přítomnost a utváří budoucnost.