Kronika ligy černých jezdců

(124 stran, 100,- Kč) Tento příběh není tak zcela detektivkou. Vrací se do časů normalizace, kdy naši fabričtí hrdinové byli čerstvě vyučenými výrostky. Byl napsán jako prvý z celé série a jako alegorie 70. let 20. století se odehrává v stejně absurdním prostředí diktatury Ekologistické strany kdesi v budoucnosti. Je tedy zároveň rukavicí hozenou nadšeným českým environmentalistům.
Parta vyučenců je zařazena k podřadné a zdánlivě zbytečné práci v závodě Vlajky a odznaky. Jejich pohrdání spoluobčany a celým světem v němž musí žít si brzy najde formu vzdoru v organizovaném ježdění načerno městskou veřejnou dopravou.  (Série Factory Tour Company)

Vzniká Liga černých jezdců, která si stanovuje za cíl úplnou sabotáž této instituce tím, že ji připraví o zisky z jízdného. Vznikají sekce, které uplatňují různé metody a nástroje. Naši vyučenci vymyslí a zkonstruují kapesní podobu strojku ke štípání jízdenek. Brzy svůj úspěšný vynález začnou nelegálně prodávat a do původně svorných kamarádských vztahů vstupuje rozkladný prvek peněz a obchodu. Hlavní hrdinové sami na sobě prožívají pochopení procesů, které rozložily úspěšnou demokratickou tržní společnost před nástupem diktatury a kolektivismu. Mezitím prožívají svá trápení s láskou i starostlivými, ale poněkud režimu zaprodanými a zlomenými rodiči. Vše končí zradou a přízrakem dlouholetého vězení. Být svobodným mužem vyžaduje mnohem více, než legraci a pohrdání společností. Být mužem znamená vykročit do neznáma sám za sebe a bez sebemenších záruk či zadních vrátek. Rodí se MUKVYDOT, Muž, Který Vykročil DO Tmy.