Tajemství generálova kufříku

(105 stran, 100,- Kč) Plzeňská Škodovka v kalném proudu porevolučních dob. Prostředí dílen, strojů, zvláštních vztahů a pokušení, prostředí bizarních zločinů páchaných bizarními způsoby a předměty. Rok 1991. Do vedení ocelového města přichází nový generální ředitel a tým odborníků znalých prostředí s úkolem připravit privatizaci podniku. Členy nového vedení jsou i bývalí disidenti. Po záhadné krádeži spáchané přímo v kanceláři GŘ si jeden z nich vzpomene na přítele z mládí, nyní úspěšného soukromého detektiva na volné noze.  (Série Factory Tour Company)

Ten je vzápětí angažován pod krycí funkcí tiskového mluvčího, ve skutečnosti jako osobní vyšetřovatel GŘ s úkolem řešit choulostivé případy. Vzniká nesmrtelný tandem fabrických detektivů Volfa a Tvrďáka, bývalých škodováckých učedníků, kteří znají fabriku zdola i shora jako své boty. Nyní jsou nuceni zhostit se funkce tiskového mluvčího stejně dobře jako funkce dvorních vyšetřovatelů. Rychle se dostávají pod kůži novým společenským elitám a zjišťují, že k úspěchu budou potřebovat ještě cosi, s čím původně nepočítali a sice dobrý žaludek.
Autor Jan Drnek byl v letech 1991 – 93 skutečně tiskovým mluvčím generálního ředitele a.s. Škoda a mnohé pocity, situace a postavy příběhu nesou rysy prožité skutečnosti. Příběh brzy překračuje dimenze pouhé detektivky a přerůstá v alegorii divokých porevolučních časů, kdy se s celým naším státem děly velmi podobné věci jako s plzeňskou Škodovkou. Příběhu přesto nechybí spád, vtip a zdravý selský rozum bývalých protřelých dílenských es, trampů a chlápků, kteří ví své.