Edice Holmes - digitální detektivní román

Vážení čtenáři,

ke vzniku této edice vedly dva základní důvody. Vzrůst zájmu o koupi knih v digitální podobě a nezájem oficiálnjích vydavatelství o celou řadu skvělých detektivních románů Jana Drnka.

Jan Drnek je známým autorem v oblasti historických studií a mystifikačních vojensko-historických románů. Tento druh literatury považují vydavatelé za prodejný s jistou zárukou autorova jména. V oblasti detektivek je Jan Drnek málo známým, autorem s výjimkou románů BURANI (Fontána 2006) a AGENTURA HAMMELN (Street 2009).

Přesto je nyní dokončeno nejméně 8 dalších detektivek, které se autor rozhodl poskytnout čtenářům cestou digitálního vydávání. Budou se postupně objevovat na těchto stránkách, tak, jak je nakladateSTREET stihne dokončovat a připravovat ke zveřejnění.

POSTUP PŘI KOUPI

1. Zájemce o koupi některé z nabízených knih si z těchto stránek stáhne Objednávku, která zahrnuje i závazek kupujícího chránit zakoupenou kopii díla před dalším kopírováním a šířením.

2. Do formuláře Objednávky zájemce dopíše své jméno a poštovní adresu, název knihy (knih) o kterou (které) má zájem a souhrnnou cenu dle ceníku. Vyplnění smlouvy a její odeslání na CSAops@email.cz se rovná podpisu smlouvy.

3. Poté kupující zaplatí smluvenou částku na číslo účtu uvedené ve formuláři smlouvy a e-mailem nebo telefonicky informuje vydavatele, že tak učinil.

4. Na základě zaslání smlouvy a uhrazení částky mu bude do 24 hodin zaslána jedna kopie objednaného rukopisu ve formátu PDF.

POZOR !

V každé odkoupené kopii každého rukopisu bude provedena jistá malá textová změna, která z každé kopie činí originál. Pokud by autor či vydavatel kdekoliv narazili na volně šířenou kopii díla, mohou podle této změny identifikovat zákazníka, který onu kopii zakoupil a podniknout proti němu příslušné právní kroky.

Kromě detektivních románů budou touto digitální formou čtenářům postupně poskytovány také ostatní romány Jana Drnka, vyjma těch, u nichž je doposud v platnosti smlouva autora s nakladatelem, který tu či onu knihu vydal ve fyzické podobě a dočasně si tak zakoupil užívání autorských práv. Pokud některý vydavatel projeví zájem o fyzické vydání některé ze zde uveřejněných knih, bude dotyčná kniha dočasně (po dobu platnosti vydavatelské smlouvy) stažena z digitálního prodeje.

 

AKTUÁLNÍ VYDAVATELSKÁ NABÍDKA

Tajemství generálova kufříku

(105 stran, 100,- Kč) Plzeňská Škodovka v kalném proudu porevolučních dob. Prostředí dílen, strojů, zvláštních vztahů a pokušení, prostředí bizarních zločinů páchaných bizarními způsoby a předměty. Rok 1991. Do vedení ocelového města přichází nový generální ředitel a tým odborníků znalých prostředí s úkolem připravit privatizaci podniku. Členy nového vedení jsou i bývalí disidenti. Po záhadné krádeži spáchané přímo v kanceláři GŘ si jeden z nich vzpomene na přítele z mládí, nyní úspěšného soukromého detektiva na volné noze.  (Série Factory Tour Company)

Celý článek...

Šrouby v hlavě

(217 stran, 150,- Kč) Pokračování příběhů fabrických detektivů Volfa a Tvrďáka. Rok 1992. Privatizace podniku se podivně zadrhává. V závodě Vlajky a odznaky, v němž se oba hlavní hrdinové kdysi vyučili, dochází k vraždě, kterou dokážou policii objasnit pouze skuteční dílenští fachmani. Nyní jsou nuceni spolupracovat s policií, konkrétně s kapitánem Twodancem, další neodmyslitelnou postavou Drnkových detektivek. Vraždy přibývají a jejich dopad ohrožuje pověst ostře sledovaného topmanagementu.  (Série Factory Tour Company)

Celý článek...

Muž z budoucnosti

(117 stran, 100,- Kč) Třetí příběh fabrických detektivů Volfa a Tvrďáka. Rok 1993. S výměnou vedení fabriky sice museli oba hrdinové opustit své funkce i kancelář generálního ředitele, ale ještě před tím založili vlastní firmu a získali od starého ředitele dlouhodobou smlouvu a monopol na zajišťování průvodcovských služeb pro celý koncern. Nyní sídlí v budově muzea a provozují cosi jako velmi ziskovou cestovní kancelář po Škodovce. Záhy jsou zataženi do vyšetřování vraždy jednoho ze zaměstnanců závodu Ozubená kola.  (Série Factory Tour Company)

Celý článek...

Kronika ligy černých jezdců

(124 stran, 100,- Kč) Tento příběh není tak zcela detektivkou. Vrací se do časů normalizace, kdy naši fabričtí hrdinové byli čerstvě vyučenými výrostky. Byl napsán jako prvý z celé série a jako alegorie 70. let 20. století se odehrává v stejně absurdním prostředí diktatury Ekologistické strany kdesi v budoucnosti. Je tedy zároveň rukavicí hozenou nadšeným českým environmentalistům.
Parta vyučenců je zařazena k podřadné a zdánlivě zbytečné práci v závodě Vlajky a odznaky. Jejich pohrdání spoluobčany a celým světem v němž musí žít si brzy najde formu vzdoru v organizovaném ježdění načerno městskou veřejnou dopravou.  (Série Factory Tour Company)

Celý článek...

Případ Chronos

(198 stran, 150,- Kč) Pátý příběh fabrických detektivů Volfa a Tvrďáka. Jsme v roce 2011. Oba hlavní hrdinové již překročili padesátku. Dávno zavřeli svoji cestovní kancelář po Škodovce a po finanční stránce si nemusí dělat starosti. Žijí každý svůj život a občas ještě vyrážejí na tramp či na dobrodružnější výpravy. Vlk se stal spisovatelem, Tvrďák pořádá kursy přežití pro mladé vlčáky, poslední výjimky z upadlé, virtuální a neschopné počítačové generace.
Příběh začíná v časném předjaří vraždou jejich mladého přítele, který na blízkém hradišti hledal zapomenuté poklady.  (Série Factory Tour Company)

Celý článek...

Agentura Hameln

(176 stran, 150,- Kč) Tento příběh vydalo OS STREET v roce 2009. Hlavním hrdinou je zde kapitán Twodance, šéf policejní mordparty v krajském městě Radyni, který právě začal vyšetřovat smrt podivínského ředitele nevládní sociální organizace, který byl v noci na mostě přes řeku zastřelen šípem z kuše. O vyšetřování jeví zájem sám primátor města Koukolík, který kapitánovi odhaluje existenci bizarního společenství Poutníků (trampů, indiánů a skautů), generačního bratrstva, které po revoluci nastoupilo do funkcí a do značné míry ovlivňuje chod města. Kapitánu Twodancovi se brzy přihlásí primátorem vyslaný Stopař, ve skutečnosti expert na profilování pachatele i oběti, s jehož pomocí je celý případ odkrýván a rekonstruován mnoho let do minulosti. (Série Twodance)

Celý článek...